videó
Az Orosz Dénes rendezésében, Kirády Attila produceri felügyeltével, valamint Kormos Anett és Goda Krisztina forgatókönyve alapján megvalósult Hogyan…
továbbvideó
Három izgalmas werkfilm érkezett Zsótér Indi Dániel első nagyjátékfilmje, A Karantén Zóna kulisszatitkairól. Az HBO Max kínálatában megjelent filmet…
továbbmagazin
Október utolsó hetén magyar filmtörténeti klasszikusok, díjnyertes rövidfilmek és animált akcióhősök is visszatérnek a tévéképernyőre, az éjszakai…
továbbvideó
Egy magát kevésre tartó űrlény és egy problémás egyetemista lány egyetlen éjszakája Budapesten, „úgy, hogy nem ittak semmit”. Leforgott az Űrpiknik,…
továbbvideó
Reisz Gábor második nagyjátékfilmje, a Rossz versek a tavalyi év végének egyik legélvezetesebb bemutatója volt, ezért külön öröm, hogy a film online…
továbbhír
Elkészült a werkfilm Sándor Pál csütörtökön mozikba kerülő filmjéhez, a Vándorszínészekhez, amelyben az író-rendezőn kívül a parádés szereposztás…
továbbhír
Csaknem nyolcvanéves magyar werkfilmre bukkantak a közelmúltban Kassay (Kocsuba) Elemér producer hagyatékában. A hatperces részlet az 1937-ben…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéBaktaj / Buddha elsüllyedt szégyenében